10.oktobris. 2016. 18:52

Latvijas U-21 futbola izlase 11. oktobrī izbraukumā aizvadīs pēdējo spēli 2017. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā. Gaidot maču pret apakšgrupas vicelīderi Beļģiju, galvenais treneris Dainis Kazakevičs sarunā ar Latvijas Futbola federāciju (LFF) pieskārās arī iepriekšējai spēlei, kurā pirms dažām dienām viesos ar 0:1 tika zaudēts Maltai.

"Ar spēles gala rezultātu, protams, neesam apmierināti, jo, aizvadot cīņas pret sava līmeņa komandām kā Malta, Lietuva vai Igaunija, mūsu uzdevums allaž ir censties izcīnīt uzvaru," pārdomās dalījās Kazakevičs. "Kā viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ neizdevās aizvadīt sekmīgu maču pret Maltu, ir apjomīgais vadošo spēlētāju iztrūkums, ar ko saskaramies jau divus mēnešus. Salīdzinot ar pērno gadu, kad uzvarējām Moldovu un cīnījāmies neizšķirti izbraukumā pret Melnkalni, mūsu rīcībā dažādu iemeslu dēļ iztrūkst 11 futbolistu. Tātad - vesela komanda un jo īpaši - uzbrūkošie spēlētāji. Pret Maltu savainojumu dēļ nespēja palīdzēt Andrejs Cigaņiks, Andris Krušatins, Ilja Šadčins, bet nacionālajā izlasē sevi pieteikuši Vladislavs Gutkovskis, Dāvis Ikaunieks un Sergejs Vorobjovs. Tātad - uzreiz seši uzbrūkošā tipa futbolisti! Tas spēlē lika manīt, mums bija problēmas uzbrukumu veidošanā un to noslēguma fāzē. Pret pašreizējiem izlases spēlētājiem pretenziju, runājot par pašatdevi un cīņassparu, man nav, taču skaidrs, ka varbūt pietrūkst individuālās kvalitātes. Mūsu rīcībā savainojumu dēļ nebija arī ierastās izlases vērtības kā Ņikita Koļesovs, Ingars Stuglis, Andrejs Kiriļins, bet Dmitrijam Klimaševičam diskvalifikācijas dēļ spēle bija jāizlaiž. Tamdēļ daudzās pozīcijās sevi nācās apliecināt futbolistiem, kuri varbūt vēl nav gatavi risināt uzdevumus tāda līmeņa oficiālās U-21 izlases spēlēs."

Runājot par spēli pret Beļģiju, kam pērn septembrī Jelgavā piekāpāmies ar 0:2, Kazakevičs norādīja, ka būs darīšana ar ļoti stipru komandu. "Pēc neveiksmīgās spēles Maltā bija ļoti būtiski pēc iespējas ātrāk atjaunoties un pārslēgt domas uz nākamo maču. Labi apzināmies, ka Beļģija ir grupas favorīte un komanda ar visspilgtāko spēlētāju sastāvu, kur daudzi futbolisti regulāri spēlē nozīmīgas lomas Eiropas vadošo līgu klubos. Neraugoties uz to, aktīvi gatavojamies cīņai un centīsimies sevi apliecināt ar kompaktu darbību aizsardzībā un aktīvu pretspēli uzbrukumā. Svarīgs faktors būs tas, cik kvalitatīvi izdosies izmantot savas iespējas, jo to diktē nosacījums, ka spēlēsim pret nomināli spēcīgāku pretinieku. Cieša, aktīva un agresīva spēle darbībās bez bumbas apvienojumā ar mērķtiecīgiem pretuzbrukumiem ir tas, kas var mums dot pozitīvu gala iznākumu. Neskatoties uz to, ka neesam favorīti, noskaņojums komandas iekšienē ir kaujiniecisks, un strādājam pie optimāliem taktiskiem risinājumiem, ar kuriem varam radīt kvalitatīvu pretspēli."

Kvalifikācijas 1. grupā Latvijas U-21 izlase ar deviņās spēles izcīnītiem sešiem punktiem šobrīd sešu komandu konkurencē ieņem pēdējo vietu. Beļģijai tikpat mačos ir 18 punktu. Tai priekšā ir tikai Čehija, kas ar 23 punktiem 10 spēlēs jau garantējusi uzvaru grupā. Tikmēr Latvijas U-21 izlasei turpat priekšā ir Moldova ar septiņiem punktiem un Malta - ar astoņiem. Abas šīs izlases 11. oktobrī spēlēs savā starpā.


Latvijas Futbola federācija

Saistītie raksti