Piektdien, 5.decembrī, viesnīcā "Maritim Park hotel Riga" notikušajā Latvijas Futbola federācijas (LFF) gada noslēguma vakarā tradicionāli tika sveikti aizvadītās sezonas laureāti LFF izvirzītajās kopumā 25 nominācijās. Sezonas noslēguma vakars šogad tika organizēts futbola ētikas un godīgas spēles vārdā, bet pasākuma laikā parakstīta deklarācija „Par Godīgu spēli”.

 2014. gada LFF noslēguma vakara fotogalerija

Pasākumu apmeklēja Latvijas futbola augstākās amatpersonas, LFF Valdes locekļi un komiteju locekļi, pieaicināto klubu pārstāvji, LFF sadarbības partneri, kā arī ielūgtie žurnālisti un laureāti. Vakara oficiālās daļas ievadā ar uzrunu pie klātesošajiem vērsās LFF prezidents Guntis Indriksons, savukārt LFF ģenerālsekretārs Jānis Mežeckis pateicās LFF partneriem par sadarbību 2014.gadā un novēlēja turpināt veiksmīgi iesāktos projektu arī jaunajā gadā.

 2014.gada LFF Balsojuma nolikums ar laureātiem

Latvijas Futbola federācija (LFF) apsveic visus laureātus ar iegūtajām balvām un novēl sekmes 2015.gadā!

MEDIJU LAUREĀTI

LFF Gada laureātu vakara apbalvošanas daļas ievadā tika sumināti aizvadītās sezonas labākie futbola mediji. 

Par 2014.gada Latvijas labāko futbola žurnālistu balsojumā tika atzīts „sportacentrs.com” žurnālists EDMUNDS NOVICKIS, kurš saņēma šogad aizsaulē aizgājušā žurnālista Valērija Karpuškina vārdā nosaukto piemiņas balvu.

Labākā fotogrāfa balvu šogad ieguva „Sporta Avīze” un aģentūras „F64” fotogrāfs ROMĀNS KOKŠAROVS.

Savukārt portāls "SPORTACENTRS.COM" vienbalsīgi tika atzīts par Latvijas labāko masu mediju futbola sabiedrības vērtējumā.

 2014.gada LFF MEDIJU atklātā balsojuma rezultāti

JAUNATNES LAUREĀTI

Šogad sezonas noslēguma vakarā balvas saņēma arī Jaunatnes futbola īpašo nomināciju laureāti. Atgādinām, ka Latvijas jaunatnes futbola un LMT Futbola akadēmijas sezonas noslēguma vakars tika organizēts atsevišķi un plašāku informāciju par to iespējams iegūt šeit.

Par “Jura Docenko balvas” kā Latvijas labākais jaunatnes futbola treneris/pedagogs 2014 ieguvēju šogad kļuva Armands VĪKSNA (Sporta centrs “Grobiņa”).

Genādija Šitika piemiņas balvu kā „Labākais jaunatnes futbola organizators 2014” šogad saņēma JĀNIS APSE (FK Dinamo Rīga).

Futbola skola “METTA” tika atzīta par laureātu nominācijā „Latvijas radošākais bērnu un jauniešu futbola klubs 2014”.

“Ilmāra Liepiņa balvu” kā Latvijas jaunatnes labākais futbolists 2014.gadā saņēma FK “Ventspils” audzēknis, Latvijas U-19 jauniešu futbola izlases kapteinis, savulaik LMT Futbola akadēmijas audzēknis DENISS BEZUŠČONOKS.

SACENSĪBU LAUREĀTI

Par Latvijas „SYFORM” 1.līgas labāko futbolistu tika atzīts Rēzeknes BJSS spēlētājs un vienlaikus arī turnīra rezultatīvākais spēlētājs GUNTARS SILAGAILIS (41 vārti).

“Godīgas spēles jeb FAIR PLAY balvu” SYFORM Pirmās līgas čempionātā šogad nopelnīja turnīra čempioni FB „GULBENE”, kamēr turnīra godīgākās komandas balvu 2014.gada "SMScredit.lv" virslīgas čempionātā saņēma BFC „DAUGAVPILS”.

Par 2014.gada Latvijas „SMScredit.lv” virslīgas labāko futbola spēļu organizāciju LFF balsojumā iekļautie inspektori, delegāti, kā arī biedrība ”Latvijas Futbola virslīga” noteica FK „VENTSPILS”.

 2014.gada Virslīgas spēļu organizācijas balsojuma rezultāti

Sesto gadu pēc kārtas par Latvijas labāko futbola tiesneša asistentu tika atzīts HARALDS GUDERMANIS (FIFA kategorija, Carnikava). Par Latvijas labāko tiesnesi LFF Tiesnešu komitejas vērtējumā kļuva ANDRIS TREIMANIS (FIFA kategorija, Kuldīga).

Gada noslēguma vakarā tika apbalvoti laureāti arī 2014.gada "SMScredit.lv" virslīgas čempionāta nominācijās. Par turnīra labāko futbolistu LFF rīkotajā futbola pārstāvju balsojumā kļuva 19 gadus vecais FK „Liepāja” pussargs JĀNIS IKAUNIEKS, kurš vienlaikus tika atzīts par laureātu arī šīs sezonas labākā pussarga nominācijā.

Aizvadītās sezonas "SMScredit.lv" virslīgas čempionāta rezultatīvākais spēlētājs VLADISLAVS GUTKOVSKIS (28 vārti) balsojumā tika atzīts arī par visas sezonas labāko uzbrucēju. FK „Jelgava” pārstāvis Kaspars Ikstens izpelnījās čempionāta labākā vārtsarga godu, kamēr FK „Ventspils” aizsargs KASPARS DUBRA kļuva par čempionāta labāko aizsargu. Kaspars Dubra šogad Virslīgas čempionātā savas komandas rindās nospēlēja visas spēles, nākot laukumā pamatsastāvā bez maiņām.

FK "Ventspils" galvenais treneris JURĢIS PUČINSKS, kurš šogad kopā ar komandu kļuva par Latvijas čempioniem, futbola speciālistu balsojumā otro gadu pēc kārtas tika atzīts par "SMScredit.lv" virslīgas čempionāta labāko treneri.

LAUREĀTI 2014.GADA "SMSCREDIT.LV" VIRSLĪGAS ČEMPIONĀTĀ:

labākais vārtsargs: Kaspars IKSTENS (FK Jelgava);
labākais aizsargs: Kaspars DUBRA (FK VENTSPILS);
labākais pussargs: Jānis IKAUNIEKS (FK Liepāja);
labākais uzbrucējs: Vladislavs GUTKOVSKIS (Skonto FC);
labākais futbolists: Jānis IKAUNIEKS (FK Liepāja);
labākais treneris: Jurģis PUČINSKS (FK Ventspils).

GADA LAUREĀTI

Laureātu vakara kulminācijā Latvijas Futbola federācija paziņoja labākos gada nominācijās. Jau ziņots, ka Latvijas Futbola federācijas (LFF) Nacionālo izlašu treneru padome, atbilstoši apstiprinātajam Nolikumam, izvirzīja sešus kandidātus 2014.gada Latvijas labākā futbolista balvai. Nominācijas kandidātu sarakstā tika iekļauti valstsvienības vārtsargs Aleksandrs Koliņko, aizsargs un kapteinis Kaspars Gorkšs, pussargi Artūrs Zjuzins un Jānis Ikaunieks, kā arī uzbrucēji Valērijs Šabala un Artjoms Rudņevs.

Balsojuma rezultātā par Latvijas labāko futbolistu tika atzīts FK „Baltika” un Latvijas nacionālās futbola izlases vārtsargs ALEKSANDRS KOLIŅKO. Šī Aleksandram karjerā ir jau otrā valsts labākā futbolista iegūtā balva, pirmo reizi par gada labāko futbolistu viņš kļuva 2006.gadā.

Tikmēr 2014.gada Latvijas labākās futbolistes nominācijas uzvarētāju atklātā balsojuma veidā sezonas izskaņā noteica aktīvie Latvijas sieviešu futbola klubu treneri, kā arī Latvijas sieviešu futbola izlases treneri. Par atklātā balsojuma uzvarētāju kļuva Latvijas čempione „Rīgas Futbola skolas” sastāvā un Latvijas izlases spēlētāja OLGA MATĪSA, kura šādu godu savā karjerā bija izpelnījusies pirmo reizi.

 2014.gada Latvijas labākās futbolistes balsojuma rezultāti

LFF Pludmales futbola un telpu futbola komitejas vērtējumā par 2014.gada Latvijas labāko pludmales futbolistu atzīts „KREISS” spēlētājs DMITRIJS JAKOVĻEVS. Savukārt Latvijas izlases un pašlaik FK „Nikars” pārstāvis MAKSIMS SEŅS ieguva 2014.gada Latvijas labākā telpu futbolista balvu. Pats futbolists gan nevarēja klātienē ierasties pakaļ savai balvai, jo kopā ar Latvijas telpu futbola izlasi devies uz Lietuvu aizstāvēt Baltijas Kausa čempionu titulu.

 2014.gada LFF Sacensību un labākā futbolista balsojums

Galvenajiem notikumiem no LFF gada laureātu vakara futbola līdzjutēji un mediju pārstāvji varēja sekot līdzi arī LFF oficiālajos sociālajos tīklos: TWITTER un FACEBOOK.