Piektdien, 13.decembrī, viesnīcā "Maritim Park hotel Riga" notikušajā Latvijas Futbola federācijas (LFF) gada noslēguma vakarā tika sveikti 2013.gada futbola sezonas labākie futbolisti, treneris, klubi, kā arī tika atzīmēta 10 gadu jubileja kopš Latvijas nacionālās futbola izlases iekļūšanas EURO 2004 finālturnīrā. Laureāti šogad tika noteikti, balstoties uz apstiprināto  nolikumu.

MEDIJU LAUREĀTI

LFF Gada laureātu vakarā jau tradicionāli tika sumināti arī labākie mediji. Par 2013.gada Latvijas labāko futbola žurnālistu kļuva Ilvars Koscinkevičs, labākā fotogrāfa godā - Romāns Kokšarovs. Savukārt portāls "sportacentrs.com" atzīts par labāko futbola masu mediju.

Šogad mediju nominācijās uzvarētājus sezonas izskaņā noteica “SMScredit.lv” Virslīgas čempionāta klubi, Pirmās līgas čempionāta klubi, biedrība “Latvijas Futbola virslīga” un LFF nacionālo izlašu treneru padome atklātā balsojuma ietvaros.    Balsojuma rezultāti

Sacensību laureāti

Par Latvijas Pirmās līgas labāko futbolistu tika atzīts čempionu Daugavpils "BFC Daugava" leģionārs un vienlaikus arī turnīra rezultatīvākais spēlētājsR.Nakano (Ryotaro Nakano). 2013.gada Latvijas labākās futbola spēļu organizācijas godā SK "Liepājas metalurgs".

Ceturto gadu pēc kārtas par Latvijas labāko futbola tiesneša asistentu kļuvaHaralds Gudermanis, bet par Latvijas labāko tiesnesi LFF Tiesnešu komitejas vērtējumā kļuva Aleksandrs Golubevs.

Godīgas spēles jeb FAIR Play balvu šogad Pirmās līgas čempionātā saņēmaDaugavpils "BFC Daugava", kāmēr turnīra godīgākās komandas godā 2013.gada "SMScredit.lv" virslīgas čempionātā tika sveikta FC "Jūrmala".

Gada noslēguma vakarā tika apbalvoti laureāti arī 2013.gada "SMScredit.lv" virslīgas čempionāta nominācijās. Par čempionāta labāko futbolistu kļuva čempionvienības FK "Ventspils" pussargs Jurijs Žigajevs, kurš tika atzīts par laureātu arī sezonas labākā pussarga nominācijā. 

Tikmēr FK "Ventspils" galvenais trenerijs Jurģis Pučinsks, kurš šogad kopā ar komandu izcīnīja gan Latvijas Kausu, gan arī kļuva par Latvijas čempioniem, futbola speciālistu vērtējumā tika atzīts par "SMScredit.lv" virslīgas čempionāta labāko treneri.

Laureāti 2013.gada "SMScredit.lv" virslīgas čempionātā:

  •  labākais vārtsargs: Paulius Grybauskas (Skonto FC)
  • labākais aizsargs: Vladislavs Gabovs (Skonto FC)
  • labākais pussargs: Jurijs Žigajevs (FK Ventspils)
  • labākais uzbrucējs: Valērijs Šabala (Skonto FC)
  • labākais futbolists: Jurijs Žigajevs (FK Ventspils)
  • labākais treneris: Jurģis Pučinsks (FK Ventspils)

 Sacensību un labākā futbolista atklāta balsojuma rezultāti
 Spēļu organizācijas balsojuma rezultāti

gada laureāti

Par 2013.gada Latvijas labāko futbolistu tika atzīts Latvijas nacionālās futbola izlases un Šveices kluba "FC Sion" vārtsargs Andris Vaņins. Latvijas labākā futbolista nominācijai LFF nacionālo izlašu treneru padome balsojumam sākotnēji izvirzīja septiņus kandidātus:

- Andris Vaņins (FC Sion un Latvijas nacionālā izlase)
- Juris Laizāns (Skonto FC un Latvijas nacionālā izlase)
- Valērijs Šabala (Skonto FC un Latvijas nacionālā izlase)
- Kaspars Gorkšs (Reading FC un Latvijas nacionāla izlase)
- Māris Verpakovskis (Ergotelis FC un Latvijas izlase)
- Vitālijs Smirnovs (FK Ventspils)
- Jurijs Žigajevs (FK Ventspils un Latvijas nacionālā izlase)

Nominācijas uzvarētāju atklātā balsojuma veidā sezonas izskaņā noteica LFF Nacionālo izlašu treneru padomes locekļi, “SMScredit.lv” Virslīgas čempionāta klubu galvenie treneri un kapteiņi, Pirmās līgas čempionāta klubu galvenie treneri un kapteiņi, biedrība “Latvijas Futbola virslīga”, kā arī LFF Valdes locekļi.

 Sacensību un labākā futbolista atklāta balsojuma rezultāti

Latvijas labākās futbolistes balvu LFF sieviešu futbola komitejas vērtējumā šogad saņēma Latvijas valstsvienības un Igaunijas kluba JK “Pärnu" futbolisteOlga Ivanova.

Tikmēr par Latvijas labāko telpu futbolistu šogad kļuva Latvijas izlases un FK "RABA" spēlētājs Maksims Seņs, bet labākā pludmales futbolista godāMihails Busels (Latvijas izlase un FK Skonto). Abu nomināciju laureātus noteica LFF pludmales un telpu futbola komiteja.

2004.gada Latvijas nacionālās futbola izlases sveikšana

Sezonas noslēguma pasākuma otrajā daļā tika sveikta Latvijas nacionālā futbola izlase, kas desmit gadus atpakaļ izcīnīja tiesības spēlēt UEFA Eiropas čempionāta finālturnīrā. Uz skatuves ar atmiņām par tā laika spēlēm un notikumiem dalījās toreizējais valstsvienības galvenais treneris Aleksandrs Starkovs un komandas kapteinis Vitālijs Astafjevs, tikmēr Latvijas Futbola federācija pasniedza īpašas goda zīmes visiem tā laika valstsvienības spēlētājiem un oficiālajām personām.